Cellulit, a ciąża

Comment

Sport - Zdrowie - Uroda

Cellulit to przypadłość typowo kobieca. Może występować zarówno u nastolatek jak i u kobiet dojrzałych. Niestety dotyka bardzo dużą liczbę kobiet i sprawia, że jest to prawdziwy demon, z którym bez ustanku walczymy zacięte boje. Aby ta walka należała do wygranych, to musimy zmienić nasze przyzwyczajenia żywieniowe, wprowadzić dużą dawkę ruchu i przede wszystkim regularnie stosować kosmetyki antycellulitowe.

Jedną z przyczyn powstawania cellulitu są zmiany hormonalne, zwłaszcza nadmiar estrogenu. Dlatego też pomarańczowa skórka należy do typowo kobiecych przypadłości i nie dotyka w normalnych warunkach męskiego ciała.

Jak wiadomo podczas ciąży w kobiecym organizmie trwa prawdziwa burza hormonalna i dlatego też w tym czasie mogą pojawiać się pierwsze oznaki cellulitu. Oczywiście nic nie dzieje się natychmiast i ciąża może jedynie zwiększyć możliwość wystąpienia tych zmian skórnych lub rozpocząć proces tworzenia się złogów tłuszczu.

W ciąży bardzo często dochodzi do nadmiernego tycia, spowodowanego niezdrową dietą, gdyż kobiety często sobie odpuszczają na ten czas zdrowe odżywianie, a niestety powinny w tym czasie dbać o siebie i o dziecko podwójnie. Od niezdrowego odżywiania, nadmiaru tłuszczów dochodzi do gromadzenia się złogów pod skórą, do zatrzymania w organizmie wody i tym samym same zapoczątkowujemy proces tworzenia się cellulitu.

Choć zmiany hormonalne mają wpływ na powstawanie tych nieestetycznych zmian, to jednak, gdy będziemy dbać o dietę i o skórę, to możemy spowolnić ten proces i znacznie go osłabić. Pamiętajmy, że łatwiejsza jest profilaktyka niż walka z już istniejącym problemem. Jest ona możliwa do wygrania, jednak wymaga dyscypliny, samozaparcia, regularności i wielu wyrzeczeń.