Impotencja – problem wielu mężczyzn

Comment

Sport - Zdrowie - Uroda

Erekcja jest bardzo ważna w życiu każdego mężczyzny. W naszym kraju około 5-10% mężczyzn ma problem z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu. Jest to dla nich bardzo wstydliwy problem, o którym w większości przypadków nie chcą mówić i starają się go ukryć przed swoją partnerką.

Potencja, pierwsze oznaki problemów.

Na początku nie zauważamy problemu. Jeśli z jakiegoś powodu wzwód jest słaby tłumaczymy sobie to zmęczeniem bądź stresem. Nic dziwnego, ponieważ dzisiejszy świat bardzo wiele od nas wymaga i nie raz pracujemy do późnych godzin nocnych. Organizm ma prawo być wyczerpany. Z czasem zauważamy, że coraz trudniej nam osiągnąć erekcję, aż w końcu bardzo chcemy a i tak nie wychodzi. Co wtedy przychodzi nam do głowy? W reklamach mówią o tym, że potencja jest ważna i w jej pobudzeniu pomogą nam tabletki. W mediach tłumaczy się, że każdy mężczyzna ma problem z erekcją. Tak naprawdę reklamy są tak skonstruowane, aby kupić tabletki na erekcję.

Zaburzenia erekcji nie są normalne, a brak reakcji w porę doprowadzi do tego, że całkiem odechce nam się seksu. Będzie nam wstyd próbować.

Jak walczyć? Czy walka ma sens?

Walka z problemem jest utrudniona, jeśli przewlekle chorujemy na przykład na nadciśnienie bądź cukrzyce. Jest ona jednak jak najbardziej możliwa i warto ją podjąć. Zazwyczaj pierwszym krokiem jest sięgnięcie po preparaty na erekcję. Warto jednak wcześniej zacząć leczenie schorzeń, które mogą mieć wpływ na nasz kłopot z seksem. Preparaty na potencję warto zażywać jednak bez odpowiedniego leczenia nie przyniosą one odpowiednich i pożądanych przez nas rezultatów.

Różne środki możemy zakupić w aptece bez recepty. Nie traktujmy ich jak środków doraźnych, które można zażyć przed samym zbliżeniem. Prawidłowo powinniśmy udać się do lekarza, który zapisze nam odpowiednie leki na erekcję. Walka z problemem ma sens, jeśli rzeczywiście chcemy się leczyć. Trzeba zadbać o to, aby leczyć choroby, które wpływają osłabiająco na nasze zdolności seksualne. Leki na potencję pomogą, ale tylko wtedy, gdy będą częścią terapii i prowadzonego leczenia. Możliwości walki z problemem jest bardzo wiele, a walka jak najbardziej ma sens. Przecież zależy nam chyba na tym, aby moc jeszcze kiedyś cieszyć się z seksu? Każdy facet marzy o zaspokojeniu partnerki. Z odpowiednią kuracją mamy szansę to uczynić!