Skuteczne sposoby na długie rzęsy: olejek vs. odżywka

Comment

Sport - Zdrowie - Uroda

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a wiele na temat rozmówcy można wyczytać z jego oczu. Kobiety doskonale to wiedzą, dlatego przykładają bardzo dużą wagę do pielęgnacji okolic oczu. W tym wpisie przeczytasz o najskuteczniejszych sposobach na długie i gęste rzęsy.

Czy istnieje choć jedna kobieta, która jest zadowolona z wyglądu swoich rzęs? Z pewnością są takie, które z natury mają długie i gęste rzęsy. Niestety większość nie jest usatysfakcjonowana z ich wyglądu, co potwierdza popularność zabiegów takich jak przedłużanie rzęs.

Czy warto przedłużać rzęs?

Przedłużanie rzęs to zabieg, z którym trzeba uważać. Dzięki niemu możemy w ekspresowym tempie odmienić swoje rzęsy, zagęścić je i nadać swojemu spojrzeniu wyrazistości. Nie musimy martwić się zakupem tuszu do rzęs i wyglądamy perfekcyjnie w każdym momencie dnia.

Ma jednak swoje wady. Pomijając koszt i ograniczenia, jakie obowiązują po przedłużaniu rzęs (zakaz dotykania rzęs, konieczność unikania wody i oleistych kosmetyków), to nie jest dobre rozwiązanie. Efekty nie są na stałe, regularnie co tydzień lub dwa trzeba udawać się za uzupełnianie rzęs, a po zdjęciu kępek naturalne rzęsy mogą być bardzo osłabione i przerzedzone. Poza tym syntetyczne rzęsy i kleje do ich mocowania bardzo często uczulają.

Jak wydłużyć rzęsy innym sposobem?

Alternatywą dla przedłużania rzęs jest po prostu pielęgnacja. Ale nie byle jaka, bo pielęgnacja przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Zwolennicy bardziej naturalnych metod wybierają olejki do rzęs; ci, którym zależy na maksymalnych efektach w krótkim czasie, stawiają na odżywki. Jedne i drugie mają swoje zalety.

ODŻYWKI DO RZĘS działają dogłębnie, świetnie wchłaniają się i docierają wprost do cebulek. Zwłaszcza gdy aplikuje się je cienkim pędzelkiem u nasady rzęs. Nie ma żadnego problemu z ich użyciem, dzięki lekkiej konsystencji. To idealne rozwiązanie dla sportowców, którzy nie lubią obciążać swoich rzęs zbyt wieloma kosmetykami. Dobrze skomponowana odżywka nie tylko przywraca zdrowie rzęs, ale również przyspiesza ich wzrost, wydłuża i zagęszcza.

• OLEJKI DO RZĘS działają bardziej powierzchownie i niestety gorzej się wchłaniają ze względu na tłustą i gęstszą konsystencję. Najpopularniejszy olejek na porost rzęs, czyli olej rycynowy, powinno się przed użyciem rozrabiać z innym, lżejszym olejem. Sam może oblepiać, sklejać i obciążać rzęsy – zamiast je wzmocnić, spowoduje, że będą wypadać w nadmiarze. Do tego oleje tylko dodają blasku i dbają o prawidłowe nawilżenie, więc działają słabiej.