Ile kosztuje odsysanie tłuszczu

Comment

Zabiegi odchudzające

Choć sezon urlopowy zbliża się jeszcze małymi kroczkami, to niejedna z pań myśli już o wyjściu na plażę, o wymarzonych wakacjach i o swojej figurze. Niestety niewiele pań o tej porze roku jest zadowolona ze swojego wyglądu.

Niekiedy wystarczy trochę ćwiczeń, zdrowa dieta i w wakacje figura będzie nienaganna. Niestety u niektórych kobiet: ciąża, zmiany wagi, choroby, sprawiają, że ciężko samemu doprowadzić do idealnych kształtów. W takich wypadkach trzeba niekiedy zastosować bardziej radykalne środki, jak na przykład odsysanie tłuszczu, czyli tak zwaną liposukcję.

Liposukcja jest zabiegiem, która pozwala na modelowanie sylwetki poprzez usunięcie z konkretnego obszaru nadmiaru tkanki tłuszczowej. Najczęściej u kobiet dokonuje się odsysania tłuszczu na brzuchu, udach i pośladkach. Cena zabiegu zależy zatem nie tylko od kliniki, w której zdecydujemy się na zabieg, ale również od obszaru, który będzie odsysany. Dlatego też przedział cenowy jest dość duży i kształtuje się średnio na poziomie: od 1000zł do 20 000zł. Warto, zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić ceny w poszczególnych klinikach. Koniecznie trzeba brać pod uwagę opinie innych kobiet, które korzystały z zabiegów, jak również pytać jak wygląda cała procedura przygotowawcza przed zabiegiem i jak będzie wyglądać opieka już po zabiegu. Jest to, zatem cały wachlarz usług, które będą wpływać również na cenę, ale także na nasz komfort psychiczny i na nasze zdrowie. Pamiętajmy, że jest to zabieg inwazyjny, który może nieść ze sobą pewne komplikacje, zatem niezwykle istotny jest dobór dobrego lekarza, niekoniecznie tego najtańszego.